mil2
#MiliczZaprasza

Atrakcje Milickie i Doliny Baryczy

Dolina Baryczy – zwana także Krainą Stawów Milickich – to doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd połączony z relaksem na łonie natury.

To największy kompleks stawów rybnych w Europie z ponad 800-letnią tradycją, największy w kraju rezerwat chroniący ptaki i największy w Polsce park krajobrazowy. Zachwyca nie tylko wyjątkowymi krajobrazami i niezwykłymi gatunkami zwierząt, ale również ogromną ilością intrygujących miejsc (zamki, pałace, mauzolea, najstarszy w rejonie młyn, parkowa wąskotorówka i wiele innych).

Wszystko to podziwiać można setkami kilometrów tras pieszych, rowerowych, a nawet konnych. Na miłośników wodnych atrakcji czeka natomiast przepiękny szlak wodny wzdłuż Baryczy.

Aktywny weekend z edukacją w tle

Na gości Centrum Edukacyjno-Turystycznego NATURUM w Rudzie Sułowskiej czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji. W każdy weekend turyści skorzystać mogą z oferty zorganizowanych spływów kajakowych czy wycieczek rowerowych.
Odwiedzić też mogą Muzeum Tradycji i Rybactwa, a na pokazowym stawie zapoznać się z technikami połowu ryb stosowanymi przez rybaków ze Stawów Milickich.
To miejsce ciekawe również dla najmłodszych, gdyż po dawce regionalnej historii skorzystać mogą oni z placu zabaw, specjalnych ścieżek zmysłów, czy towarzystwa milusińskich z lokalnego zwierzyńca.

Wielbiciele unikalnych smaków skorzystać mogą z wystaw lokalnych producentów lub regionalnej kuchni w Gospodzie 8 Ryb.

Jak wygodnie i komfortowo dojechać na miejsce?

Podróżni, którzy od 10 do 25 lipca na weekendowy wypad wybiorą Rudę Sułowską, skorzystać mogą ze specjalnej oferty #LatozKD. Dzięki współpracy ze Stawy Milickie S.A., w ramach biletu KD do Milicza, w każdą sobotę i niedzielę w okresie od 10 do 25 lipca, skorzystać można z bezpłatnego busa, który zawiezie pasażerów ze stacji w Miliczu bezpośrednio do Rudy Sułowskiej. Powrót odbywać się będzie w ten sam sposób.

  • bus z Milicza do Rudy Sułowskiej odjeżdża w sobotę i niedzielę o godz. 8:45
  • bus z Rudy Sułowskiej do Milicza odjeżdża w sobotę i niedzielę o godz. 16:15

Rozkład jazdy naszych pociągów dostępny na stronie kolejedolnoslaskie.pl>>

Inne polecane kierunki z KD

Linie transgraniczne z KD

Zapisz się do Newslettera

Wyślij mi swój biuletyn (możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

 

Zapisz się do Newslettera

Wyślij mi swój biuletyn (możesz zrezygnować w dowolnym momencie).

 

Zapisz się do Newslettera

Wyślij mi swój biuletyn (możesz zrezygnować w dowolnym momencie).