mil2
#MiliczZaprasza

Atrakcje Milickie i Doliny Baryczy

Dolina Baryczy – zwana także Krainą Stawów Milickich – to doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd połączony z relaksem na łonie natury.

To największy kompleks stawów rybnych w Europie z ponad 800-letnią tradycją, największy w kraju rezerwat chroniący ptaki i największy w Polsce park krajobrazowy. Zachwyca nie tylko wyjątkowymi krajobrazami i niezwykłymi gatunkami zwierząt, ale również ogromną ilością intrygujących miejsc (zamki, pałace, mauzolea, najstarszy w rejonie młyn, parkowa wąskotorówka i wiele innych).

Wszystko to podziwiać można setkami kilometrów tras pieszych, rowerowych, a nawet konnych. Na miłośników wodnych atrakcji czeka natomiast przepiękny szlak wodny wzdłuż Baryczy.

Aktywny weekend z edukacją w tle

Na gości Centrum Edukacyjno-Turystycznego NATURUM w Rudzie Sułowskiej czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji. W każdy weekend turyści skorzystać mogą z oferty zorganizowanych spływów kajakowych czy wycieczek rowerowych.
Odwiedzić też mogą Muzeum Tradycji i Rybactwa, a na pokazowym stawie zapoznać się z technikami połowu ryb stosowanymi przez rybaków ze Stawów Milickich.
To miejsce ciekawe również dla najmłodszych, gdyż po dawce regionalnej historii skorzystać mogą oni z placu zabaw, specjalnych ścieżek zmysłów, czy towarzystwa milusińskich z lokalnego zwierzyńca.

Wielbiciele unikalnych smaków skorzystać mogą z wystaw lokalnych producentów lub regionalnej kuchni w Gospodzie 8 Ryb.

Rozkład jazdy naszych pociągów dostępny na stronie kolejedolnoslaskie.pl>>

Inne polecane kierunki z KD

Linie transgraniczne z KD