mil2
#KsiążZaprasza

Książ
Poznaj tajemnice jednego z największych zamków w Europie

Kompleks zamkowo-parkowy Książ składający się z szeregu budynków, tarasów ogrodowych i rozległego założenia parkowego (razem ok. 26 ha) jest jednym z największych zamków w Polsce, a nawet w Europie.

Ta majestatyczna budowla zachęca do odwiedzin malowniczym położeniem na skalnym cyplu, niezwykłą historią bogatego rodu Hochbergów, doskonale zachowaną architekturą i mnóstwem dodatkowych atrakcji.

Letni Festiwal Tajemnic, rodzinne zwiedzanie z nutą magii dla najmłodszych, czy Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia to tylko niektóre propozycje wakacyjnego poznawania historii Zamku Książ.

Palmiarnia, podziemne tunele i historia Projektu Riese

Na odkrywców tajemnic czekają również pozostałości działalności III Rzeszy, która Zamek Książ włączyła do swojego Projektu Riese.

Osoby, które na zwiedzanie Zamku Książ dojadą naszym pociągiem, za okazaniem biletu w ofercie „Powrót gratis” skorzystać mogą z bezpłatnego wejścia do podziemi i poznać historię podziemnych tuneli wydrążonych na 50 metrów pod zamkiem. Podziemna trasa turystyczna to półkilometrowy odcinek, który z pewnością zaintryguje swoją różnorodną strukturą zarówno pod względem geologicznym, jak i historycznym. Podczas przejścia odwiedzający zobaczą potężną wybetonowaną halę, korytarze wykute w surowej skale oraz poboczne komory bunkra.

Na zwiedzających czekają również ruiny zamku Stary Książ z końca XVIII wieku, położone na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego oraz Palmiarnia w Wałbrzychu.

Jak wygodnie i komfortowo dojechać na miejsce?

Podróżni, którzy na weekendowy wyjazd (sobota i niedziela) od 10 lipca do 29 sierpnia wybiorą Zamek Książ, będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty „Powrót gratis”, uprawniającej do bezpłatnego powrotu w ramach naszych połączeń do stacji Wałbrzych Szczawienko.
Ze stacji Wałbrzych Szczawienko podróżni mogą dojść do pobliskiej Palmiarni lub dojechać autobusem miejskim bezpośrednio do Zamku.

Jak to działa:
Wystarczy zakupić bilet na pociąg KD w ofercie „Powrót gratis” do stacji Wałbrzych Szczawienko w kasach biletowych lub u konduktora, zaznaczając, że wybierasz się do Zamku Książ.
Aby zrealizować bezpłatny powrót należy mieć przy sobie bilet wstępu do Zamku Książ, który potwierdzi skorzystanie ze specjalnej oferty dla podróżnych KD.

Rozkład jazdy:

  • bezpośrednio do przystanku Wałbrzych Szczawienko – linia D6 i D28
  • z przesiadką – linia D15 do stacji Wałbrzych Miasto a następnie D6 lub D28 do przystanku Wałbrzych Szczawienko

BILET DO MAUZOLEUM GRATIS!

Osoby odwiedzające zamek i/lub podziemia po okazaniu biletu na przejazd pociągiem KD do Wałbrzycha otrzymają bezpłatny bilet wstępu do Mauzoleum.

Inne polecane kierunki z KD

Linie transgraniczne z KD