mil2
#KrzeszówZaprasza

Krzeszów – odkryj ponad 700-letnią historię!

Monumentalny kompleks nazywany Europejską Perłą Baroku jest dziś nie tylko ważnym miejscem kultu, ale także koniecznym punktem na mapie turystycznej Dolnego Śląska.

Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie powstałe w XIII wieku składa się z doskonale zachowanego kompleksu obiektów najwyższej światowej klasy. Opactwo wpisane jest na prestiżową listę zabytków Prezydenta RP oraz na listę kandydatów UNESCO.

Poza możliwością spędzenia czasu na terenie kompleksu, zachęcamy również do odkrywania uroków okolicy – pieszo i rowerowo. Wokół rozpościera się bowiem zabytkowa Kalwaria Krzeszowska, wzgórze z Kościołem Świętej Anny na szczycie oraz liczne malownicze szlaki.

Zwiedzaj Europejską Perłę Baroku

Na odwiedzających czeka wielogodzinne zwiedzanie wnętrz barokowych świątyń. W każdy weekend można zwiedzić również Trasę Rozszerzoną, czyli wcześniej wspomniane obiekty wzbogacone o Letni Pawilon na Wodzie, klasztorne podziemia, strychy, wieżę Kościoła Klasztornego a także Studnię Książęcą oraz Aleję Książąt. Wszystko to w opcji z przewodnikiem lub wygodnym audio-przewodnikiem, który umożliwia samodzielne zwiedzanie.

Dodatkową atrakcją sezonu letniego są Letnie Koncerty Organowe odbywające się codziennie w lipcu i sierpniu o godz. 11:00 i 13:00. Przy okazji zapoznania się z muzyką organową można także zobaczyć z bliska zabytkowe organy Michała Englera, poznać ich mechanizmy oraz porozmawiać na ich temat z organistą.

W murach Opactwa można również skosztować regionalnych produktów i zjeść posiłek w “Starej Wozowni”.

Jak wygodnie i komfortowo dojechać na miejsce?

Podróżni, którzy na weekendowy wyjazd w lipcu lub sierpniu wybiorą Krzeszów skorzystać mogą ze specjalnej oferty #LatozKD. Dzięki współpracy Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie, w ramach biletu KD do Sędzisławia, w każdą sobotę i niedzielę w lipcu i sierpniu, skorzystać można z bezpłatnego busa, który zawiezie podróżnych ze stacji w Sędzisławiu bezpośrednio pod opactwo w Krzeszowie. Powrót odbywać się będzie w ten sam sposób.

  • bus z Sędzisławia do Krzeszowa podstawiony będzie w sobotę i niedzielę już od godz. 8:55 (bus skomunikowany jest z pociągiem Wrocław-Sędzisław 8.56)
  • bus z Krzeszowa do Sędzisławia odjeżdża  w sobotę i niedzielę od godz. 15.10

Rozkład jazdy naszych pociągów dostępny na stronie kolejedolnoslaskie.pl >>

Inne polecane kierunki z KD

Linie transgraniczne z KD