mil2
#KłodzkoZaprasza

Kotlina Kłodzka – Góry Stołowe i uzdrowiska

Kotlina Kłodzka to prawdziwy raj dla turystów, który przyciąga mnóstwem różnorodnych atrakcji i malowniczych miejscowości.

Interesujące miejsca znajdą zarówno wielbiciele aktywnego wypoczynku na łonie natury, jak również miłośnicy historii i zabytków. To przepiękne Góry Stołowe, uzdrowiska, liczne zamki i muzea skrywające bogate historie.

To także doskonała baza wypadowa do naszych czeskich sąsiadów, w tym do jedynego w swoim rodzaju Skalnego Miasta w Adrspach.

Wyjątkową perełką kotliny jest Twierdza Kłodzko, jeden z największych obiektów warownych z przełomu XVII i XVIII wieku. Pełen jest unikalnych korytarzy kontrminowych, które stanowią ewenement na skalę europejską.

Przejście nimi w towarzystwie profesjonalnych przewodników, z pewnością zainteresuje zarówno najmłodszych, jak również dorosłych miłośników militariów i fortyfikacji.

XVI Dni Twierdzy Kłodzko – 06-08.08.2021r.

W ramach XVI Dni Twierdzy Kłodzko przewidzianych jest mnóstwo dodatkowych atrakcji:

  • Piątek 6.08. – nocne zwiedzanie miasta organizowane przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej.
  • Sobota i niedziela 7-8.08. w Twierdzy Kłodzko liczne prelekcje historyczne i kulinarne, pokazy musztry, potyczki piechoty i artylerii okresu napoleońskiego, zwiedzanie obozu wojskowego, Fort Market, a na kłodzkiej starówce Targi Staroci.

Dodatkowo w sobotę odbędą się koncerty w Twierdzy Kłodzko:

godz. 18:45 JANUSZ CEDRO – SOLO „Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych”

godz. 20:30 PAWEŁ TUR – wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor, autor tekstów – wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej.

Zapraszamy!

Jak wygodnie i komfortowo dojechać na miejsce?

Wszyscy, którzy w w dniach 7-8.08.  wybiorą podróż naszym pociągiem na Dni Twierdzy Kłodzko, będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty „Powrót gratis” uprawniającej do bezpłatnego powrotu w ramach naszych połączeń do Kłodzka.

Jak to działa:
Wystarczy w kasach biletowych lub u konduktora zakupić bilet na pociąg KD do Kłodzka, zaznaczając, że wybierasz ofertę „Powrót gratis”. Natomiast, aby zrealizować bezpłatny powrót z Kłodzka, należy odwiedzić stoisko Kolei Dolnośląskich. Tam otrzyma się potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu.

W Kotlinę Kłodzką dostać się można naszymi pociągami podróżując z różnych kierunków.
Pociągi kursują codziennie na liniach: D5 , D15 i D29 

 

Inne polecane kierunki z KD

Linie transgraniczne z KD